האנשים מאחורי קו להורה

קו הייעוץ שייך לאגף לגיל הרך של ויצו ומופעל באמצעות מתנדבות נשות מקצוע.  הקו נותן מענה לפניות של הורים בנושאים הקשורים בחינוך, התפתחות ויחסי הורה – ילד. לקריאה נוספת על הרקע והחזון של הפרויקט לחצו כאן »

היזם והתורם - חגי אבישר

חגי אבישרחגי אבישר הוא היוזם של קול להורה, סייע בהקמתו ותומך קבוע בשני המישורים – הן הכספי והן המקצועי. מאז שנת 2001 חגי מעורב ויוזם פרוייקטים חברתיים בארץ, הודות לקרן משפחתית שתורמת לישראל.

חגי הוא פסיכולוג טיפולי במקצועו עם אמונה עמוקה בחשיבות התמיכה בהורים לילדים בגיל הרך.

בשנת 1998 עבר עם משפחתו למלבורן אוסטרליה שם גרה משפחתה של ג’ודי אשתו. כשעבד באוסטרליה בקו ייעוץ להורים וראה את האימפקט החיובי על משפחות הוא קיבל השראה להביא את הרעיון לישראל.

בסיפור חייו האישי הגיל הרך היה פרק קשה וכואב מה שגיבש במידה מסויימת את הרצון לחזק הורים בשלב קריטי זה של ההתפתחות.

ההנהלה

מרסל אסולין, מנהלת האגף לגיל הרך

מנהלת האגף לגיל הרך, מרסל אסולין, אל"מ במיל', לשעבר ראש מחלקת החינוך של צה"ל, מחזיקה בקריירה בת כ-30 שנים במערך הפיקוד, הניהול, ההדרכה והחינוך בחיל החינוך והנוער של צה"ל. בין היתר כיהנה כראש ענף הדרכה וכראש ענף השכלה ועליה במפקדת קצין החינוך והנוער הראשי, כמפקדת בסיס ההדרכה של חיל החינוך והנוער ועוד.

ב-7 השנים האחרונות במסגרת תפקידה במשרד העבודה והרווחה, שימשה כמנהלת האגף לפיתוח פדגוגי טכנולוגי בזרוע העבודה של המשרד ולפני כן מילאה מגוון תפקידי הוראה בתיכון אורט חולון.

מרסל, בעלת תואר ראשון ושני במנהל עסקים בהתמחות התנהגות ארגונית מהמרכז האקדמי פרס, בעלת תעודת הוראה והיא בוגרת התכנית לפיתוח מנהיגות חינוכית צבאית של מכון מנדל.

דר' נעמי מורנו

מנהלת האגף לגיל הרך בויצו לשעבר, הובילה את החזון של הקו כחלק ממכלול השירותים שניתנים להורים לילדים בגיל הרך ובשיתוף פעולה עם הקרן המשפחתית של חגי וג'ודי אבישר, שתמכו ותומכים בפעילות הקו במהלך כל השנים, כולל תמיכה וליווי מקצועי. דר' מורנו וצוותה הובילו את בניית התשתיות לקו, כולל הקמת שלוחות, גיוס היועצות, הכשרתן המקצועית, תיעוד השיחות, תהליכי בקרה אחר איכות המענים ותוכניות משלימות.

הצוות

שרון זיגדון

מנהלת מטה ופרויקטים באגף לגיל הרך. במסגרת עבודתי באגף אני אחראית כיום על פניות הציבור, קו הייעוץ של ויצו, אירועים משבשי שגרה במעונות, תכניות עבודה של האגף ופרויקטים מגוונים כמו פתיחת מעונות חדשים,  פיתוח הכשרות למנהלות, שותפות בפיתוח מערכת CRM  ,ERP והתאמתן לצרכי האגף וכד'. במהלך 20 שנות עבודתי בארגון ניהלתי מעונות יום, פיקחתי על מעונות יום וכשנתיים אני בתפקידי מטה.

החיבור לשטח – לצוותים, לילדים ולהורים במשך השנים, אפשר לי להכיר בצורה בלתי אמצעית את הצרכים של ההורים והילדים, ולהבין עד כמה חשוב קו הייעוץ עבור הורים, וזאת בשל היכולת לקיים התייעצות אישית, לעיתים גם אנונימית ולשמור על פרטיותו של ההורה.

הטיפול בפניות הציבור שגם הן מתקבלות מהורים, ומאידך – הטיפול בפניות הורים בנושאים חינוכיים ופדגוגיים מאפשרת לי לראות את השלם, כלומר ההורה והילד בביתם ובמסגרת החינוכית. שנים שהדרכתי בעבודתי צוותים בנושאים שמטרידים הורים, כמו גמילה מטיטולים, הסתגלות….היום אני יכולה לפעול בשני הערוצים במקביל- ולוודא שהמסרים דומים לשני הגורמים המשמעותיים עבור הילד- הצוות במעון וההורים בבית.

השירות, כידוע, ניתן לכל ההורים לילדים בגיל הרך במדינת ישראל, ולכן אני רואה שליחות גדולה בעצם תפעול הקו והנגשתו לכלל ההורים, שלפעמים ידם לא משגת ייעוץ. מהמשובים של ההורים- אני מתרשמת כי הייעוץ הוא חיוני ולפעמים ההתערבות מסייעת במניעת בעיות גדולות יותר בהמשך.

אלה – אחראית פניות הציבור

אחראית פניות הציבור וקשרי קהילה, מנהלת את עמוד הפייסבוק של האגף לגיל הרך ואחראית על שיווק וקידום מעונות ויצו ברחבי הארץ. כאחראית על קשרי קהילה אלה שותפה לקו הייעוץ, לקשר עם היועצות ולניהול האתר.

'מטרת העל שלי בפרויקט קו הייעוץ הינה המחשת חשיבות הקו והסיוע שהוא מגיש להורים ולילדיהם'.