טל: 6968*  |  10:00-13:00, 19:30-22:00
בשעות אחרות ניתן להשאיר הודעה ונשוב אליכם

לעבור בשלום נסיעה ארוכה עם ילדים

לעבור בשלום נסיעה ארוכה עם ילדים קטנים

ענת לוי

תואר שני בייעוץ חינוכי, מנהלת מרכז גיל רך, ומנהלת קו יועץ להורים בגיל הרך "קו להורה"

החופש הגדול כבר כאן. הרבה משפחות מתכננות חופשה משפחתית עם ילדיהן. מי מאתנו לא מכיר את הרגע בו לילדים נמאס מהנסיעה והם מתחילים לחזור על שאלות כמו "מתי נגיע?" ו"זה עוד רחוק?". במקרה הפחות נעים, הם מאבדים לגמרי את הסבלנות, משתוללים או רבים ביניהם. כדי לדחות את הרגע הזה עד כמה שניתן, הנה לכם מספר רעיונות למשחקי דרך מאתגרים ומשעשעים.

בקלות ניתן להפוך כל נסיעה לחוויה משפחתית מעצימה ומלמדת וניתן לכם מספר טיפים ורעיונות לכך. אולם תחילה, יש להכין את הילדים. להסביר להם: אנו נוסעים ל… ונהיה באוטו למשך זמן ממושך. במהלך הנסיעה נעשה כל מיני פעילויות ואף נעצור להתרעננות / אכילה / להתפנות ככל שיעלה הצורך.

שירים
אפשר לשיר שירים לפי נושא: חגים, שירים שמכילים מילה מסוימת, שמות חיות, שמות ילדים, סרטים או תכוניות, ספרים או כל אפשרות אחרת העולה על דעתכם.

או לשדרג: נחש איזה שיר אני מזמזם. אחד הנוסעים מזמזם, ומי שמצליח ראשון לזהות את השיר הוא הבא בתור שמזמזם שיר משלו.
לילדים מעט גדולים יותר: אחד הנוסעים מתחיל לשיר.  האחרים עוצרים אותו באמצע השיר וצריכים להמשיך עם שיר המתחיל במילה בה הסתיים השיר הקודם.
אפשרות נוספת היא לזרוק לחלל האוויר מילה ולמצוא שיר המתחיל במילה הזו.

מילים מתחרזות
המתחיל במשחק אומר מילה, והבא אחריו צריך למצוא מילה המתחרזת עמה ("חרוז-תפוז").
אפשר להקדים ולנסות להמציא שטוזים – שטויות בחרוזים.                                          אפשר למצוא מילים בצליל פותח או צליל סוגר (כשהמילה מתחילה באות / צליל X או שמסתיימת באות / צליל (X.

צבעים
הורה אומר צבע ועל הילדים למצוא משהו בדרך בצבע שההורה אמר.

כאשר חלק מהנוסעים מנומנמים או אינם רוצים לשחק ניתן להוסיף לנסיעה עזרים נלווים כגון לוח ציור מגנטי, דפים ומדבקות, משחקי סקוטץ', ספרים וכדומה.

בכל נסיעה משפחתית חשוב לזכור שזהו חלק מזמן האיכות שלנו עם ילדינו, זהו המקום לשמוע חוויות מהתקופה האחרונה, לספר סיפורים, בדיחות וכו'…

שתהיה לכם נסיעה טובה ובטוחה.

בואו נקבע פגישה טלפונית

דילוג לתוכן