טל: 6968*  |  10:00-13:00, 19:30-22:00
בשעות אחרות ניתן להשאיר הודעה ונשוב אליכם

האור בילד/ה שלי

מאיה ראובני
יועצת בקו היעוץ קו להורה, מדריכה ומאמנת הורים, מנחת קבוצות ומרצה. מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך
אחת המטלות החשובות שלנו כהורים, שלעיתים אנחנו קצת שוכחים כמה היא חשובה, היא לזהות את נקודות האור של הילדים. להדגיש אותן בעיני הילדים, לחזק את אותן נקודות, להבהיר לילדים שאנחנו ערים לאור שבהם! למה חשוב להדגיש את המובן מאליו, וכמה טיפים ליישום.

אני אוהבת את חנוכה, אולי זה הסופגניות שאני מכורה להן, או העובדה שלבנות שלי יש יום הולדת בחנוכה, או אולי דמי החנוכה שאני זוכרת שכילדה, סבתא הייתה מביאה לנו, והשוקולדים מהזהב, ואולי זה שילוב של הכל יחד. החג הזה בתיאום מושלם עם השם שלו, הוא חג שמאיר לי את הלב והנשמה.

אני זוכרת שלפני כמה שנים, הבנות שלי הגיעו מבית הספר לקראת חג חנוכה וכל אחת מהן החזיקה בידה נר מבריסטול, עם הכותרת המרגשת  "נקודות האור שלי".

המטלה הכיתתית הזו, הכביכול פשוטה, אפשרה להן לחשוב על החוזקות שלהן, לרשום אותן, להרגיש גאות וזקופות. לפחות כמו נר, אם לא יותר.

חנוכה היא תזכורת נפלאה עבורנו ההורים, לממש את אחת המטרות המרכזיות בהורות שלנו – להעצים את הילדים שלנו. לשים את הזרקור על כל הדברים הטובים בהם והיכולות שלהם. גם אם לפעמים אנחנו מרגישים שהם טמונים עמוק מידי, או שמרב כוונות טובות, התוצאות הפוכות.

זה אולי נשמע קצת מובן מאליו, וכמו משהו שאנחנו אמורים לעשות באופן טבעי, אבל תחשבו כמה מאיתנו הבוגרים מוצאים את עצמנו מגיעים לתהליך קואוצ'ינג, זה או אחר, על מנת להיזכר בחוזקות שלנו.

ככל שאנחנו ההורים, נעודד אותם יותר, נעביר להם את המסר שאנחנו רואים אותם על כל הטוב שבהם, יש יותר סיכוי שהם לא יצטרכו לחכות לנס על מנת להאמין בעצמם😊

את הנרות שנועה ויובל  שלי הביאו הביתה, תליתי בגאווה בטקס "דרמטי" במטבח, למען יראו ויתגאו. כל מי שהגיע להדלקת נרות זכה לקרוא את נקודות האור של כל אחת מהן, ולפרגן להן באופן טבעי ומתבקש. למעשה, זה חלק לא פחות חשוב מההעצמה – לשתף, להתהדר, ולחזק אותן על העשייה המבורכת שלהם.

לפי וויקיפדיה, אחת ממצוות החג היא הדלקת נרות. מטרתה במקור הייתה לפרסם את הנס שקרה לנו. ההדלקה היא בבית, במקום הנראה כלפי חוץ, (פתח הבית או בחלון) מכיוון שמטרתה של ההדלקה היא כאמור לפרסם את הנס ברבים.

מזמינה אתכם לראות את כל הטוב והעשייה החיובית בילדים שלכם, (גם אם לפעמים התוצאה יוצאת פחות טוב). הרבה יותר משמונה ימים, כמובן.

להביט להם בעיניים וליהנות מכל האור שנדלק בהן, בזכות מילים טובות הנאמרות באהבה גדולה.
שנדע תמיד למצוא את האור ולשים עליו את הדגש!

בואו נקבע פגישה טלפונית

דילוג לתוכן