טל: 6968*  |  10:00-13:00, 19:30-22:00
בשעות אחרות ניתן להשאיר הודעה ונשוב אליכם

כניסה לפעוטון לאחר פסח

מאיה חג'אג'
MA בייעוץ חינוכי, מדריכת הורים ויועצת בקו היעוץ "קו להורה"
תקופת האביב, היא תקופה שבה הורים רבים מחליטים להכניס את ילדם לפעוטן וזאת הם עושים מיד אחרי חופשת הפסח. הכנסת הילד למסגרת היא אחד הדאגות הגדולות שלנו כהורים. מניסיוני הרב כגננת וגם כמדריכת הורים את הדאגה אי אפשר להעלים אך ניתן להקטין, דבר אשר ישפיע על קליטתו והסתגלותו של ילדיכם למסגרת החינוכית אשר בחרתם עבורו.

חשוב שתדעו: תחושת ההורים משפיעה מאוד על קליטתו של ילדיכם למסגרת, ומשפעיה על איכות ההסתגלות. ככל שהורה סומך על המסגרת, מאמין במסגרת ובוטח בה, לילד תהיה תקופת הסתגלות קלה, מהירה ואיכותית. ולהפך. ככל שההורה יהיה בספק, בפחד, בחרדה, לילד תהיה הסתגלות קשה ולא איכותית.

אם כך מה עלי לעשות? איך אקטין את  הדאגה ?

בשלב הראשון, לפני שנכניס את היקר לנו מכל לפעוטון, נכיר את המסגרות הקרובות לביתנו. אלה שאנו חושבים שהן הכי מתאימות לנו מבחינת האני החינוכי שלי, מבחינת כמות ילדים, מבחינת התזונה והתכנים שהם נותנים. נראה אם אנו מתחברים לגן, למנהלת, לגננת ,לאנרגיה אשר עוטפת את המקום. בנוסף, חשוב לדבר עם אנשים מהסביבה ולקבל חוות דעת על הפעוטון.

בשלב השני, אחרי בחירת המסגרת המתאימה, חשוב לשתף את הילד ולספר לו. אך את זה נעשה בשלב שהוא קרוב לכניסה למסגרת. בעצם השיחה עם הילד אנו מתחילים את שלב ההכנה לקליטת הילד לפעוטון. בשלב הראשון נדבר על פרטים חיצוניים כמו שם הפעוטון ושם המטפלות, ולאט לאט נוסיף פרטים על מה עושים בפעוטון. בהמשך ניסע פיזית למקום, נראה לילד מבחוץ את המבנה, ואם הפעוטון נמצא על הדרך שלנו ברמה היומיומית, אזי נציין זאת בכל פעם שנעבור דרכו. נשמיע קולות צהלה וכייף, ובכך נעביר לו שזה מקום שאנו אוהבים ושמחים שנרשמנו אליו. כך אנו מתחילים לחבר אותו למקום. בהמשך נספר לו אלו משחקים יש בגן ונוסיף בכל פעם פרטים כייפים אשר יגרמו לילד תחושה של הנאה, שמחה, התרגשות ורצון להגיע לראות את המקום.

אגלה לכם סוד. שלב ההכנה לילדיכם הוא גם הכנה להורה הדואג. כשאני מספרת לילד על מה שעתיד לבוא, אני מרגיעה גם את עצמי. שכן הקושי הוא הדדי, ועל שני הצדדים להיות מוכנים לקראת הכניסה לפעוטון. שלב ההסתגלות ושלב הקליטה לפעוטון יעבור בקלות וללא קושי, כשאתם, ההורים, תשתפו פעולה מלאה עם צוות הפעוטון, תקשיבו ותכבדו את הנהלים. במידה ויש לכם שאלות – תשאלו ,על מנת שתקבלו את כל האינפורמציה הרצויה לכם, דבר אשר יקל עליכם בשלב הראשון .

זכרו! כשאתם מכניסים את ילדיכם לפעוטון אתם עוברים פרידה, ובפרידה יש תחושה של עצב. זה בסדר להרגיש כך. חבקו את ילדיכם נשקו אותו ואחלו לו בהצלחה. לרוב, צוות הגן שם גם עבור ההורים המודאגים. לכן צלצלו, בררו לשלומו, דבר אשר יקל על תחושותיכם. מאחלת לכם קליטה קלה, מהירה ואיכותית

נא הקלידו את מספר הנייד אליו תרצו לקבל במסרון את הקישור לעלון הדו-חודשי המקוון שלנו. בשליחת המספר אתם מביעים את הסכמתכם להצטרף לרשימת התפוצה

בואו נקבע פגישה טלפונית

דילוג לתוכן