טל: 6968*  |  10:00-13:00, 19:30-22:00
בשעות אחרות ניתן להשאיר הודעה ונשוב אליכם

חופשת פסח עם קטנטנים ונהנים

רונית אליה
מנחה הורים ויועצת זוגית מתמחה במשפחות בפרק ב' ויועצת בקו ביעוץ "קו להורה"
כולנו מצפים לחופשה הארוכה בפסח, מזג האוויר מאיר פנים, הסגרים מאחורינו וכל האפשריות לפנינו. התכניות לקראת החופשה נרקמות, כשהצפיה של כולנו היא לנפוש, לנוח וליהנות. אך לעיתים החופשה עם הקטנטנים מציבה בפינינו אתגרים לא קטנים.

תכנון היא מילת המפתח. אנחנו חייבים לזכור שכל חופשה היא חופשה מהמסגרת החינוכית והעבודה, אך היא אינה חופשה מכל הרגלי החיים המלווים אותנו בחיי השגרה.

איך אפשר לנפוש ולהנות?

1.חשוב לערוך תאום ציפיות בין כל בני המשפחה,(בהתאם לגיל), לקראת ימי החופשה. לכל אחד מבני המשפחה רצונות וצרכים משלו, כדאי להתחשב בכולם באופן הוגן.

2. בימים בהם נשארים בבית יש לשמור על זמני הארוחות והשינה, וזאת למרות השינויים האחרים, על מנת לשמור על המרחב הרגשי הבטוח והרגוע של הפעוטות והילדים. ועל מנת לשמור על התנהלות משפחתית רגועה.

3. בימים בהם יוצאים מהבית לטיול או נופש במלון. שתפו אותם בתכניות הסבירו להם לקראת מה הם הולכים ודאגו לקחת איתכם חפץ חשוב לילד (אם יש), מזון שהוא אוהב, משחק אחד המועדף עליו.  

4. בימי הבילוי בבית, (בחירה מצוינת), צאו לפארק, נסו להיפגש עם חבר מהגן, עשו עם ילדיכם פעילויות מהנות אותן אתם לא עושים בשגרה. תתפעלו מיכולותיהם של ילדיכם ותביעו זאת, זה ירומם את רוחם ואת רוחכם. יחזק את ביטחונם העצמי, וילמד אותם ליהנות מפעילויות משפחתיות.

5. צרו שיתופי פעולה עם המשפחה המורחבת, משפחות מהגן, כדי שבמפגשים החברתיים שלכם יענינו גם את הקטנטנים.

6. בזמן שהילדים בוכים, מתלוננים מסרבים לשתף פעולה התייחסו לזה בכבוד, לכל אדם יש מצבי רוח משתנים היציאה מהבית ומהשגרה יכולה לעיתים לעייף אותם, או לגרום להם אי נחת. תתכוננו לזה והכילו את מגוון הרגשות.

7. דאגו מראש לשמרטף, צאו לבדכם לבילוי משותף.

ימי החופש עם הקטנטנים בבית יכולים להיות מהנים אם נתכונן אליהם היטב, ונדע מראש לצפות לרגעים מקסימים, מרגשים, מהנים ולרגעים יותר מאתגרים. אבל אלו החיים לא?

חג שמח וחופשה מהנה.

נא הקלידו את מספר הנייד אליו תרצו לקבל במסרון את הקישור לעלון הדו-חודשי המקוון שלנו. בשליחת המספר אתם מביעים את הסכמתכם להצטרף לרשימת התפוצה

בואו נקבע פגישה טלפונית

דילוג לתוכן