טל: 6968*  |  10:00-13:00, 19:30-22:00
בשעות אחרות ניתן להשאיר הודעה ונשוב אליכם

קליטה והסתגלות

מאיה חג'אג'
יועצת ומדריכה להורות מאושרת ויועצת בקו היעוץ ״קו להורה״
"בוקר טוב צוהל הרחוב לאן לאן לגן".
אוגוסט כבר כאן. משמע שקייטנות רבות הגיעו לסיומן ומרביתנו נופשים בארץ, או אולי בחו"ל, עם בני המשפחה. אנו נהנים וצוברים חוויות. אך בתוך כל הכיף הזה נכנסת דאגה. בהתחלה הדאגה מינורית, וככל שהזמן עובר וספטמבר מתקרב, הדאגה הופכת להיות מז'ורית. מה שעלול להפוך את הדאגה לחרדה. בכדי שלא נגיע לשם, אנו נעצור אותה כבר עכשיו!

מהי אותה דאגה ?

ב 1.9 הילד נכנס למעון חדש בפעם הראשונה. הכניסה שלו מלווה בכל כך הרבה שאלות שמציפות את ראשינו ותופסות את כל המקום כך שלא נותר מקום לנושאים אחרים . אז בואו נעשה סדר, בואו נוריד את הפחד. אך קודם ,דבר ראשון מה שעלינו לעשות הוא לחבק את הפחד ולתת לו מקום. קחו נשימה עמוקה, תשבו ותקראו את הטיפים שיש לי לתת לכם, כך ששבוע ההסתגלות יהיה נעים ופחות מפחיד להורה ולילדכם.

תדמיינו במוחכם שאתם טסים בפעם ראשונה ליעד חדש., מקום שאף פעם לא הייתם ,זו הפעם הראשונה שלכם במקום זה. מה אנו עושים באופן טבעי? חלקכם יתרגשו ויבררו עם חברים על המקום, יש כאלה שיקנו ספר וילמדו עליו או יקראו בגוגל ואף יסתכלו בתמונות . מה שכולנו עושים באופן טבעי ,לחלוטין . האם יצא לכם לעצור ולחשוב מדוע? מדוע אנו עושים זאת?

מה שאנו עושים מלבד הלמידה ,אנו מתכוננים, אנו מכינים את עצמנו כך שלא יהיו לנו הפתעות, נרגיש שהמקום מוכר לנו, שנרגיש בנח ואולי גם שלא יעבדו עלינו ועוד.. אך הדבר הכי חשוב שאנו עושים .אנו מורידים את הפחד והאת החרדה שקיימת בתוכנו לפני שאנו עושים דברים חדשים.

כך בדיוק נעשה עם הילדים שלנו אשר נכנסים למסגרת חדשה, מעון, גן כיתה. אנו נספר להם ונשתף אותם לקראת הכניסה למסגרת החדשה. אנו נשתף אותם בתמונות של המקום או אפילו ניקח אותם לראות פיזית את המקום. אנו נספר ונשתף אותם בכל האינפורמציה שיש לנו. חשוב שהשיתוף יהיה תואם גיל ,משמע שאנו לא נציף בידע, אנו לא נשתף  מתוך פחד שכן זה יכול לעשות פעולה הפוכה ולהוביל לפחד. אנו נספר ונשתף כל פעם קצת, בצעדים קטנים, כך שהילד יוכל לקלוט ולהבין.

כשאנו נשתף את הילד אנו נעשה זאת בהרבה שמחה, עם המון הומור  עם אנרגיה חיובית שכן זה המסר שאנו רוצים להעביר לו. זכרו מה שאני מרגישה זה מה שיעבור לילד.

שנתחיל את השנה ברגל ימין.

שלכם מאיה – מדריכה ויועצת

נא הקלידו את מספר הנייד אליו תרצו לקבל במסרון את הקישור לעלון הדו-חודשי המקוון שלנו. בשליחת המספר אתם מביעים את הסכמתכם להצטרף לרשימת התפוצה

בואו נקבע פגישה טלפונית

דילוג לתוכן